Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Pojęcie "pierwsza pomoc" - MF Pierwsza Pomoc
Sosnowiec, Polska
+48 737 161 430
biuro@mf-pierwszapomoc.eu

Pojęcie „pierwsza pomoc”

Szkolenia pierwszej pomocy Śląsk i nie tylko.

Co oznacza pierwsza pomoc?

bandażowanie rękiPojęcie pierwszej pomocy możemy znaleźć w ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Pierwszą pomoc określa się jako czynności mające na celu ratowanie osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, wykonane przez świadków na miejscu zdarzenia. Do ich wykonania można użyć ogólno dostępnych wyrobów i wyposażenia wyrobów medycznych.

Obowiązek udzielania pomocy nakładają na nas inne przepisy prawa (omówimy je w innym artykule), wspomnijmy że takowy obowiązek ma każda osoby która ma możliwość udzielenia pomocy.

Ustawa o PRM nadaje nam, na czas udzielania pierwszej pomocy uprawnienia przewidziane dla funkcjonariuszy publicznych. Dzięki nim możemy poświęcać dobra materiale i niematerialne inne niż zdrowie i życie dla celów ratowania. Zatem jeśli na miejscu zdarzenia potrzebujemy zawartości apteczki pierwszej pomocy, możemy jej użyć jeśli nie jest naszą własnością, na dobrą sprawę nawet bez pytania o zgodę. Podobnie się ma sprawa urządzenia AED gdy tylko jest potrzeba jego użycia należy to zrobić bez zbędnej zwłoki. Nie musimy obawiać się o konieczność zwrotu kosztów, w takim przypadku my nie ponosimy za nie odpowiedzialności.

Chcesz wiedzieć więcej?

Serdecznie zapraszamy na nasz fan page, oraz na nasze szkolenia gdzie rozwiejemy wiele wątpliwości zawiązanych z czynnościami na miejscu zdarzenia.

Pozdrawiamy

Zespół MF